Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. november 29. vasárnap
Hírek témák szerint

HAJDÚNÁNÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. május 19., kedd 11:02

Két éves a Nánási Portéka
Második születésnapját ünnepelte városunk első márkája, a Nánási Portéka. Ebből az alkalomból a hajdúnánási Termelői Piacon termékbemutatókkal és kóstoltatással várták a piacra látogatókat május 9-én, szombat délelőtt.

Több mint két esztendeje 2013. május 4-én nyitotta meg kapuit a Nánási Portéka, a helyi termelők piaca, amely azzal a nem titkolt szándékkal nyílt meg, hogy lehetőséget kapjanak városunk helyi termelői az általuk megtermelt áruk közvetlenül a fogyasztókhoz történő eljuttatására. Az elmúlt évek folyamatos fejlődése mellett nemcsak a védjegyhasználók köre, de a portékák kínálata is tovább bővült. 

A születésnapi alkalomra még nagyobb választékkal készültek a helyi termelők. Mindenki próbált kedveskedni, kedvében járni a vásárlóknak azzal, hogy kóstoltatás keretében megismertessék a piac legfinomabb sonkáit, kolbászait, szalonnáit, vagy éppen mézes jellegű süteményeiket. A termelők mellett a közmunkaprogram dolgozói által előállított, a Szociális Szövetkezet termékeit is megkóstolhatták az érdeklődök. 

Az idei esztendő is igen mozgalmas volt a portékások számára: számos kiállításon, rendezvényen vettek részt, s népszerűsítették a termelők a portékáikat – mondta a Termelői Piac vezetője. Fűz Andrásné kiemelte, hogy ma már egyre több tudatos fogyasztóval találkoznak szerte az országban, akik minőségi és helyben előállított termékeket, ételeket tesznek le a család asztalára.  „Az az út, melyen elindultunk jónak bizonyult, hiszen az elmúlt időszakban több díjat is sikerült elnyernünk köztük nemzetközi díjat is, melyre nemcsak termelőink, hanem városunk is büszke lehet.” – emelte ki a Termelői Piac vezetője. 

A délelőtti termékbemutatók, kóstoltatások és a Kincskereső Citera együttes fellépése mellett minden kedves vásárló, érdeklődő fogyaszthatott a Nánási Portéka tortájából is.

3 csatolt kép 321
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.