Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. november 28. szombat
Hírek témák szerint

HAJDÚNÁNÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. május 26., kedd 13:07

Makláry Lajosra emlékeztünk
A Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola idén május 20-án ünnepélyes keretek között a tantestület és a tanulóifjúság közösen emlékezett meg Makláry Lajos karnagy úrról az Iskola utcai tagintézmény tornatermében.

Megújult környezetben, de változatlan céllal tisztelegtek a 125 éve született Makláry Lajos emléke előtt. Az 1922-ben a város karnagyává választott kántor tanító, zenepedagógus mind a mai napig meghatározó zenei életet adott az intézménynek, s városunknak egyaránt. Az ő munkássága előtt hajtottak fejet május 20-án szerda délután.

Az ünnepség Makláry Lajos emléktáblájánál vette kezdetét, ahol Szólláth Tibor, Hajdúnánás város polgármestere, a Bocskai Iskola vezetése, diákjai, valamint a Makláry család tagjai is elhelyezték az emlékezés koszorúit.

A tagiskola-vezető helyettese ünnepi beszédében kiemelte városunk országos hírű karnagyának példaértékű életútját, az évtizedek alatt elért magas színvonalú szakmai tevékenységét. Horváthné Bózsár Irén hozzátette: Makláry Lajos élete során a művészeten keresztül olyan értékeket, eredményeket tudott alkotni, teremteni, melyet napjainkban is át tudnak örökíteni városunk pedagógusai a fiatalság számára.

Ezt követően az ünnepi megemlékezés a Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulóifjúságának színes, kulturális műsorával folytatódott, melyen a hallgatóság többek között trombita, verses, zongora, gitár, a Bel Canto kórus és az Aranyvessző néptánccsoport előadását kísérhették figyelemmel.

7 csatolt kép 3217654
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.