Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. november 28. szombat
Hírek témák szerint

HAJDÚNÁNÁS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2015. június 9., kedd 16:14

Történész konferencia Hajdúnánáson
„Föld – Parasztság - Agrárium (A földkérdés a 20. századi Kárpát-medencében)” címmel tartottak történész konferenciát június 5-én péntek délután a Hajdúnánás Városi Önkormányzat dísztermében.
 
Immár ötödik alkalommal került megrendezésre városunkban a Debreceni Egyetem és a Hajdúnánás Városi Önkormányzat által megrendezett történész konferencia. A rendezvényt Buczkó József a Móricz Pál Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény igazgatója nyitotta meg.
 
Dr. Forisek Péter a DE-BTK, oktatási dékánhelyettes beszédében kiemelte városunk és a Debreceni Egyetem együttműködését, melynek legfőbb célja hogy ennek a térségnek a kultúráját, történelmét, néprajzát, irodalmát és egyéb értékeit felkarolja, gondozza, s átörökítse az utókornak. A program keretében a hallgatók betekintést nyerhetnek a térségi levéltárak, múzeumok kutatómunkáiba, mindemellett pedig bekapcsolódnak az itteni tudományos és kulturális életbe.
 
Fehér György ny. múzeumigazgató (Mezőgazdasági Múzeum) köszöntőjét követően Varga Zsuzsanna szerkesztői bevezetőjében kiemelte a konferencia kapcsán megjelent könyvet (Föld Parasztság Agrárium), melynek támogatottságát jól példázza az is, hogy nemcsak a Debreceni Egyetem érez felelősséget a térség kulturális értékei iránt, hanem a budapesti intézmények azon kutatói, oktatói is, akik a vidéki társadalom különböző korszakainak kérdéseivel foglalkoznak. Varga Zsuzsanna hozzátette: mindnyájan fontosnak tartjuk, hogy a konferencia keretében megjelenő kiadványok évről-évre igényes, értékes tanulmányokkal bővüljenek, hiszen ezáltal is teret kívánunk adni doktorandusz hallgatók bemutatkozására.
 
A történész konferencián az előadott és publikált tanulmányok több mint egy évszázadot fognak át, a 20. század elejétől a 21. század első évtizedéig, mely végig kíséri a földkérdés alakulását határainkon belül és túl egyaránt.

4 csatolt kép 3214
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.