Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. április 1. szerda
Hírek témák szerint

SZENTENDRE VÁROS ÖNKORMÁNYZAT
2015. október 15., csütörtök 11:58

Söndörgő jótékonysági koncertet szervez Szentendre Kárpátalja javára
Szentendre Város Önkormányzata jótékonysági koncertet rendez a kárpátaljai Beregszász-Bulcsú református egyházközsége javára 2015. október 25-én, 19:00 órai kezdettel Szentendrén, a Pest Megyei Könyvtár (Pátriárka u. 7.) színháztermében.
Fellép a SÖNDÖRGŐ együttes, jegyek kaphatók a szentendrei Tourinform irodában (Dumtsa u. 22.) és a jegy.hu-n.
Jegyár: 3.500 Ft. A bevételt 100%-ban Beregszász-Bulcsú javára ajánljuk fel.
Petricskó Zoltán alpolgármester (Szentendre):   Magyarország     kormánya felhívással fordult minden városhoz, hogy vállaljanak     felelősséget egy-egy kisebb kárpátaljai magyar közösség sorsáért,     nyújtsanak segítséget a humanitárius katasztrófa elkerüléséhez, így     Szentendre is bekapcsolódott a programba. Az idén már támogatásban     részesítettük a kárpátaljai Munkácsi járásban található Beregrákosi és     Kajdanói településeket. Most a jótékonysági koncerttel szeretnénk felhívni     a figyelmet a magyar lakta, nehéz helyzetben lévő településre. Beregszász     24 ezer lakosából 12 ezer magyar ajkú, a városhoz csatolt Bulcsú     közösségét igyekszünk támogatni a koncertből befolyt összeggel. A bulcsúi     református közösség sokat tesz a hitápolásért, az identitás, a tradíciók     megőrzésért. Közadakozásból újították fel templomukat, az anyaországgal jó     kapcsolatot ápolnak, minden erejükkel igyekeznek a mostoha állapotokat     ellensúlyozni. Mivel jómagam is Kárpátaljáról származom, tisztában vagyok     az ottani eseményekkel, és azzal, milyen nehézségeken ment már át ez az     elcsatolt vidék a történelem viharai alatt. Amikor megkeresett a helyi     presbitérium és segítséget kértek, örömmel láttunk neki a feladatnak.     Gyürk Dorottya kulturális alpolgármesterrel átgondolva döntöttünk a     jótékonysági koncert megszervezése mellett. Mivel a Söndörgö zenekarhoz     baráti kapcsolat fűz, megkerestem hát Eredics Áront, a zenekar vezetőjét     ötletünkkel, aki azonnal igent mondott a felkérésre.
Eredics Áront kötődésekről, a jótékonysági koncert műsoráról:
Október közepén jelenik meg új lemezünk, melynek utómunkái zajlanak a napokban. Együttesünk 20 éves jubileumi évének koronájaként az elmúlt 5-6 év koncertfelvételeiből válogattunk ehhez a lemezhez. Az albumon olyan kuriózumok szerepelnek, melyek a világ különböző pontjain hangzottak el, akár egyetlenegyszer, vagy olyanok, melyeket már nagyon rég nem hallott a közönség. A szentendrei koncert tehát ünnepi lesz abból a szempontból is, hogy ezt a lemezt elsőként itt nyújthatjuk át a közönségnek. A koncertre meghívtuk az október 21-én megrendezésre kerülő Word Music Expo külföldi vendégeit is, barátokat, zenészeket, zenei szakembereket, szervezőket Kanadából, az USÁ-ból, Franciaországból, Angliából. Szeretnénk, ha vendégeink megismernék városunkat, azt a vidéket, melynek népzenei hagyományait gondozzuk.
 A koncertre jegyek kaphatók a szentendrei Tourinform irodában (Dumtsa u. 22.) és a jegy.hu-n.
Jegyár: 3.500 Ft. A bevételt 100%-ban Beregszász-Bulcsú javára ajánlják fel.

 


Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.