Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. október 20. kedd
Hírek témák szerint

BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2016. március 1., kedd 08:54

Testvérvárosi segítség az ellopott Kossuth-szobor helyreállításához
A vajdasági Magyarittabé településről 2015 tavaszán ismeretlen tettesek elvitték a Kárpát-medence legdélebbi Kossuth-szobrát. Az elkövetőknek azóta sem bukkantak a nyomára, ám Békés Város Önkormányzata, a Békési Református Egyházközség és a Békési Motoros Baráti Kör közel egymillió forint összegű testvérvárosi segítséget nyújtott a szobor március 15-i avatásához. 

A lopásról szóló hír hallatán Békés városa nemcsak együttérzését fejezte ki, hanem az önkormányzat képviselő-testülete a tavaly augusztusi ülésén döntött arról, hogy 200 000 forint pénzbeli támogatást nyújt Magyarittabé Helyi Közösségnek az ellopott Kossuth-szobor helyreállításához és környezetének rendezéséhez – tudtuk meg Izsó Gábor polgármestertől. A kezdeményezéshez csatlakozott a Békési Motoros Baráti Kör is, akik 40 000 forinttal segítettek a szobor újraalkotásában, melyet a nyári békési motoros találkozó alkalmával gyűjtöttek a résztvevők és a motorosok. A napokban értesítette Katona Gyula, a Békési Református Egyházközség esperes lelkipásztora a vajdasági falu polgármesterét, hogy a Bánsági Magyarittabéi Gyülekezetnek az ellopott Kossuth-szobor pótlásával felmerülő költségeire perselypénzt gyűjtöttek Békésen, melynek eredményeként 660 000 forintot adtak át személyesen a néhány napig Békésen prédikáló Marton Károly magyarittabéi lelkipásztornak. Az újraalkotott Kossuth-szobrot a tervek szerint március 15-én avatják Magyarittabén.   

Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.