Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2019. november 18. hétfő
Hírek témák szerint

AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. január 20., vasárnap 12:01

Ajkán is alkotott a kultúra lovagja
A Magyar Kultúra Lovagja címmel ismerte el Bálint József faszobrász több évtizedes alkotó, hagyományőrző, értékteremtő munkásságát a Falvak Kultúrájáért Alapítvány. A díjat gála keretében január 19-én Budapesten a Stefánia Palotában adták át a városunkhoz több alkotással kötődő alkotónak. A díj odaítélésének indoklásában szerepelt, hogy Bálint Józsefnek sok köztéri alkotása látható az országon belül és kívül egyaránt, melyek egy részét  adományként ajánlott fel a településeknek, önkormányzatoknak, egyházközségeknek. Nemcsak maga alkot, hanem át is adja az alkotás örömét és az ahhoz szükséges tudást. Alkotótáborok szervezője, vezetője és aktív résztvevője. Csingerben két alkotása látható. A közösségi ház előtti téren álló Szenet fejtő bányász című, közel 2 méter magas szobrát a Csingervölgyért Egyesület megrendelésére készítette, majd támogatásként ajánlotta fel az ajkai bányász közösségnek. A szobrot 2017-ben Bányásznapon avatta fel a város.  Bálint József az avatást követően kérdésünkre elmondta, hogy megtiszteltetésnek érez minden felkérést, valamint szeret a nagy nyilvánosság előtt, közterületen dolgozni. Ő nem a műterme magányában szeret alkotni, hanem már a folyamatot, ami által a farönkből szobor lesz, is szereti bemutatni. Örül, ha körbeállják, kérdezik, érdeklődnek. Mint elmondta, mindig sokan nézik, amint dolgozik. Reméli, ha a közösség tagjai, akiknek készül, láthatják, hogy a fafaragás milyen nagy figyelmet igénylő, néha fizikailag is megterhelő tevékenység, jobban megbecsülik azt. A témaválasztásában a hétköznapi, egyszerű dolgozó emberek életének, munkájának a bemutatása áll hozzá a legközelebb. A bányászat, mivel ahhoz maga is kötődött, a kedvenc témái egyike. Az alkotó másik ajkai munkája egy Molnár Gábor szobor, amelyet 2018. december elsején avatott fel a város a Molnár Gábor parkerdő bejáratánál szintén Csingerben. Az alkotást Ajka város önkormányzata rendelte meg. Az ünnepségen részt vett az író fia, ifj. Molnár Gábor. Bálint József kijelentette, örül, hogy a város a külső városrészekben is állít szobrokat, nem csupán azt tartja fontosnak, hogy a belvárosban is legyenek alkotások. 
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.