Önkormányzati sajtószolgálat
MTI - hírügynökség
2020. július 11. szombat
Hírek témák szerint

AJKA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2019. december 13., péntek 22:15

Erasmus: tárgyalások egy újabb nemzetközi projekt lehetőségéről
Intézményünk, az Ajkai Borsos Miklós Általános Iskola az Erasmus+ nemzetközi projekt befejező szakaszához érkezett: 2020 nyarán zárul a 3 éve tartó projekt. 2019 decemberében, az utolsó partnertalálkozón, amely Angliában, Lanchesterben került megrendezésre kolléganőmmel Böhm Krisztinával vettem részt. Ezen a találkozón rajtunk kívül még két nemzet képviselői jelentek meg: az angolok, és a németek. Minden résztvevő bemutatta a saját hazájában a gyerekekkel közösen elkészített videofilmet, amely egy tetszőlegesen kiválasztott meséről szól. A filmeket elemeztük, ahol szükségesnek láttuk, módosítást javasoltunk. A német kollégáknak és tanulóiknak a feladata egy DVD összeállítása, amely tartalmazza a kisfilmeket és a már korábban elkészített tanulói interjúkat. Iskolánk angol nyelvet tanuló diákjai is dolgoztak a projekten: egy közös európai vershez egy versszakot kellett írni angol nyelven, amely Európáról, az európai emberekről szól. A verset a lanchesteri iskola diákjai kezdték el, mi folytattuk, majd továbbküldtük a német diákoknak, akik a befejezést írják meg. A projekt utolsó feladata egy képzeletbeli európai utazás leírása mese formájában. Sajnos nagyon rövid határidőt kellett meghatároznunk, ugyanis 2020. márciusában lesz a projekt utolsó mobilitása, ahol bemutatjuk, értékeljük a meséket. Angliai tartózkodásunk alatt a német kollégákkal együtt betekintést nyertünk a lanchesteri iskola mindennapjaiba. Részt vettünk a tanórákon, délutánonként az angol pedagógusokkal együtt megbeszéltük az általuk alkalmazott oktatási módszereket. Az igazgatónő ismertette a helyi tantervüket, röviden összefoglalta a nevelési-oktatási céljaikat, kiemelt figyelmet fordítva a sajátos nevelési igényű tanulókra.A partnertalálkozón szervezett értekezlet egyik legfontosabb témája a jövőbeli közös terveinkről szólt. Megállapodás született, hogy a jelenlegi projektben részt vevő intézmények folytatják a projektet. Szeretnénk új partnereket bevonni, ennek módját, lehetőségét beszéltük meg. Meghatároztuk a projekt futamidejét, a mobilitások időtartamát, és a projekt témáját, címét, amely így hangzik: Boldog élet: egészséges étkezés, egészséges életmód és egészséges gondolkodás.     Ezzel a projekttel is szeretnénk tanulóink figyelmét felhívni a környezettudatos, egészséges életvitelre.
Vissza

Küldje tovább ismerősének

Nyomtatóbarát változat


Önkormányzati érdekszövetségek hírei
Magyar Polgármesterek XII. Világtalálkozója
2018. június 28., csütörtök 12:56
A Magyar Önkormányzatok Szövetsége    2018. június 29-30-án  Gödöllőn rendezi meg a
 Magya...
TÖOSZ állásfoglalás a 2018. évi központi költségvetésről
2017. május 26., péntek 09:27
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) kibővített Elnöksége 2017. május 23-ai ül...
Országos önkormányzati szövetségek szolidaritási nyilatkozata
2016. június 8., szerda 19:13
Az Önkormányzatok Nemzeti Együttműködési Tanácsa (ÖNET) önkormányzati oldalát képviselő Elnökök T...
Belügyminisztérium hírei
Közlemény
2010. július 23., péntek 15:49
A belügyminiszter 2010. július 22-ei, a működésképtelen helyi önkormányzatok támogatásáról szóló ...
A megszűnt Önkormányzati Minisztérium archív hírei
Az önkormányzati rendszer átalakításáról, az önkormányzatokat ...
2010. június 28., hétfő 17:02
Az új kormány önkormányzatokat érintő elképzeléseiről esett szó az ETK Önkormányzati Klub legutób...
Kormányzati segítség a zempléni településeknek
2010. május 13., csütörtök 11:29
Dr. Pataki István, az Önkormányzati Minisztérium szakállamtitkára és dr. Hoffmann Imre, az Ország...
RSS  ▪  Impresszum  ▪  Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. © Minden jog fenntartva.