GYÖNGYÖSTARJÁN KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2011. április 10., vasárnap 08:48

Költészet napi megyei verseny Gyöngyöstarjánban
József Attila születésnapját, mely Magyarországon a Költészet napja is, megyei irodalmi versennyel ünneplik Gyöngyöstarjánban. A gyermekek nem csupán vers-, és prózamondásban mérhetik össze tudásukat, de idén először saját műveikkel is színpadra léphetnek.

Megyei szintű vers és prózamondó versenyt rendez „Kedvenc irodalmi művem” címmel a Heves megyei Gyöngyöstarján. A helyi Általános Művelődési Központ (ÁMK) általános iskolájában hagyománya van a nagyszabású irodalmi rendezvényeknek.
Az első félévi Márton Napi Vers és Prózamondó Versenye a megye alsós korosztályának szólt, a Költészet Napi Vers és Prózamondó Verseny Heves megye irodalmat kedvelő felső tagozatosait várja.
Idén a hagyományos vers és próza kategórián kívül saját művel is indulhatnak az írói-költői vénával megáldott tanulók. Minden kategóriában 3 tagú zsűri dönt a helyezésekről.

A verseny szervezője az Általános Művelődési Központ Általános Iskolája.
Helyszín: Gyöngyöstarján ÁMK, Jókai Mór tér 5.
Jelentkezési határidő: 2011. április 11.
A verseny időpontja: 2011. április 15. 13 óra
Jelentkezés telefonon vagy e-mailben