TATA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. április 14., csütörtök 13:28

Szent György-napi lovasünnep Tatán 2011. május 24-én vasárnap
A Tatai és Térségbeli Lovasélet-fejlesztő Szövetség Közhasznú Egyesület hagyományteremtő szándékkal Szent György-napi lovas ünnepet szervez Tatán, 2011.  április 24-én Húsvét vasárnapjára, ahova minden érdeklődőt szeretettel vár.

A 2010-ben alakult szövetség célja, hogy összefogja a Tatán és térségében a lovas tevékenységgel foglalkozókat és a lovas kultúra iránt érdeklődőket.

A lovasok célkitűzései között szerepel az is, hogy óvják, védjék a természeti értékeket, továbbvigyék és népszerűsítsék  a lovas világi és egyházi hagyományokat, megismertessék a történelmi korok tárgyi emlékeit a nagyközönséggel.

A rendezvény  a Szent Kereszt templom előtti téren kezdődik, ahol a felsorakozott lovak és lovasok megáldására, megszentelésére kerül sor. A lovasok a magyar történelem öt korszakát képviselik: a honfoglalás korát, lovagkort, a késő középkort, a 19. századi huszáridőket, és a mai kor lovasait.
A ló- és lovas áldást követően színpompás lovas felvonulás indul a Kossuth térről a Kastély térre, ahol  íjász, kard, pusztakezes és lovas bemutatók várják a vendégeket.
Ezen a napon nyitja meg kapuit az Esterházy-kastély egy lovas életet bemutató kamara kiállítással. Az Esterházy-kastély kertjében kézműveseket láthatnak munka közben és portékájukat kínáló vásározókat.

A rendezők megvendégelik mindazokat, akik jelenlétükkel megtisztelik a hagyományteremtő eseményt.
A lovasünnep minden programja ingyenesen látogatható.

A lovasünnep programja:
11:00 Ökomenikus áldás
Szent György emlékének felidézése
Lovak- és lovasok megáldása, megszentelése
Kivonulás a Kossuth térről

12:00 Íjász, kard és lovas bemutatók:
Szent György Lovagrend
Baranta Hagyományos Magyar Harcművészet
Kassai Lovasíjász Iskola Brázik-törzs
Pálffy Kompánia
Töki Huszár és Lovas Hagyományőrző Társaság
Tatai Táltos Lovas Iskola