GYÖNGYÖSTARJÁN KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2011. április 24., vasárnap 10:00

Tubu sült a gyöngyöstarjáni oviban
A gyöngyöstarjáni Általános Művelődési Központ napközi otthonos óvodájában a dolgozók mindig nagy hangsúlyt fektettek a régi népi értékek megőrzésére. Már hagyomány, hogy a helyi Pávakör tagjaival közösen felelevenítik a régi idők locsolkodási szokásait.
A fiúkkal a közeli patakról hoznak vizet, amivel meglocsolják a lányokat és vendégeinket. A lányok finomságokkal megterített asztallal, piros tojással várják a kislegényeket. Tojásgurító versenyt is rendeznek és a nagycsoportosak a helyi Pávakör asszonyaival helyi hagyomány szerint tubukat – tésztából formázott kis galambokat – sütnek, ajándékba a locsolásért.
Ez a nagyon vidám, kellemes, szabadban töltött délelőtt közelebb vitte az aprónépet is a régi idők felejthetetlen hangulatához.