ÉRPATAK KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2011. május 25., szerda 10:29

Sajtótájékoztató és demonstráció egyes romboló ügyészek önkényes jogalkalmazásai ellen
MIÉRT RETTEG A VIDÉK? MIÉRT FOSZTHATÓ KI „BÁTRAN” A DOLGOZÓ EMBER?

Cél: A cigány elkövetők esetében történő ügyészségi kettősmérce mérséklése

Egy sikeres pótmagánvád, valamint egy„a társadalomra veszélyesség hiányának” ürügyén megszüntetett nyomozás megismertetése az ország közvéleményével
azon célból, hogy közismertté tegyük, hogy miként rombolják büntetlenül és háttérből egyes ügyészek az ország jogbiztonságát és a rendőri munka hatékonyságát, és hogyan segítik a nyomozásfelügyeleti eszközeikkel a vidék kifosztását és rettegésben tartását.

Helyszín:Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség (előtt)4400 Nyíregyháza, Bocskai út 4. szám
Időpont: 2011. május 27. péntek délelőtt 09 óra

A sajtótájékoztatót és a demonstrációt vezeti: Orosz Mihály Zoltán Érpatak polgármestere,

aki az adatvédelmi szabályok betartása mellett jogerős pótmagánvád iratait ismerteti:ügyészségi határozatokat és jogerős bírósági ítéletet, valamint hangfelvételt és fényképfelvételeket mutatat be, és ezek által fogja bizonyítani a nyilvánosság számára egyes romboló ügyészek jogalkalmazói önkényét , mely nagymértékben rombolja  a rendőrség és az önkormányzatok munkájának hatékonyságát.