ALGYŐ NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2011. július 13., szerda 09:57

Az algyői Győrfi Tamás kajak-kenu Ifjúsági Európa Bajnok!
Az öt héttel ezelőtt még begipszelt kézzel készülő algyői Győrfi Tamás (EDF DÉMÁSZ Szeged) Székely Tamással (KSI)  párban megnyerte a 2011.június 30. és július 3-a között Zágrábban megrendezet U23 és Ifjúsági Kajak-Kenu Európa Bajnokság K-2 ifjúsági 200 méteres versenyét.
Az ugyancsak algyői származású Csamangó Attila versenyzője szétlövésen harcolta ki Tamás EB csapatba kerülését az utolsó pillanatban. A versenyzők pénteken az előfutamból a legjobb idővel jutottak a vasárnapi döntőbe. A döntőben 1,4 másodpercen belül érkezett célba mind a kilenc hajó. A szoros versenyben a magyar páros volt a leggyorsabb- benne az algyői immáron Ifjúsági Európa Bajnokával - Győrfi Tamással.
"Nem is találok szavakat, nagyon kellett az ifi csapatnak ez a győzelem! Már az előfutamban is Mátéék érték el a legjobb időt. Tamás tavasszal eltörte a kezét, a legfontosabb versenyre azonban felépült. Le a kalappal előttük, ez óriási eredmény!" - mondta Hüttner Csaba szövetségi kapitány.

A fiatal sportolóknak ezúton is gratulálunk és további szép sportsikereket kívánunk!