SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. július 27., szerda 19:18

Nyolc milliárd forint pályázati forrás a dél-alföldi ipartelepítésre
A Dél-Alföldön 3 milliárd forint áll rendelkezésre ipartelepítési-, míg 5 milliárd forint telephelyfejlesztési pályázatokra - közölte a DARFÜ Dél-alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. projektmenedzsere, Dobi János kedden az MTI-vel Szegeden.
A korábbi évek tapasztalatai alapján állapították meg az idei kereteket, s míg az ipartelepítésre kevesebb pályázat érkezett korábban, a telephelyfejlesztés minden évben legalább 100 pályázót vonz a régióban.
2011-ben ipartelepítésre rendelkezésre álló 3 milliárd forintból 100 millió és 1 milliárd forint között mozoghat az igényelt támogatás, és a kis-, közép- és nagy vállalkozásoknál egyaránt a fejlesztés legfeljebb 50 százalékát fedezheti.
A támogatás fejében a minimum 20 új munkahely teremtését várja el a pályáztató. A pályázat termelő és szolgáltató tevékenységet egyaránt támogat.
Az igényelhető összeget a korábbi évek tapasztalatai alapján határozták meg, ugyanis 2009-2010-ben is volt már lehetőség az ipartelepítési támogatást nyerni. Akkor elsősorban termelő tevékenységet folytató cégek jelentkeztek, volt, aki 1 milliárd forintot igényelt, de voltak 10 és 100 milliós igényűek is. A pályázatok egyik célja, hogy külföldi tulajdonú cégek is érkezzenek a régióba, s ez a korábbi időszakban sikeresen teljesült. Ezeket a beadványokat már nagy részben elbírálták. Idén már lehetőség van az előleg igénylésre, mely maximum 25 százalék lehet, de a pályázatok két éves kifutásúak, azaz az elsők idén év végén, illetve jövőre fejeződnek be.
A telephelyfejlesztésre 10-100 millió forint közti összeg igényelhető, idén 5 milliárd forintos keretösszegig. Az ipartelepítés keretében nincs lehetőség eszközbeszerzésre, de a telephelyfejlesztésnél, az igényelt forrás 20 százalékát, erre lehet fordítani.
Itt is legalább 1 főnyi munkahelyteremtést várnak el. Idén az előző két évhez képest változás, hogy két részcélt határoztak meg. Az egyik a klasszikus telephelyfejlesztés, melyben az építés mellett az alap infrastrukturális beruházások lehetségesek. Az úgynevezett „B részcélra” mikrovállalkozásokat várnak, amelyek 5-20 millió forint támogatást kaphatnak, cserébe egy minimális beruházási elem mellett a projekt összeállítására teremtett munkahelyek bérét is el tudják számolni.
Forrás: Önkormányzati sajtószolgálat

MTI nonprofit Zrt. 2009  © Minden jog fenntartva.