PANYOLA KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2009. július 15., szerda 11:10

Panyola Extrém – A Szilva hazája
„Vásárosnaménytól Tiszabecsig mintegy 400 négyszögkilométerre tehető az a terület, ahol a kék szilva részben vadon terem, részben nagyban termesztik.
A termelés középpontja Panyola. Ha Panyolán 100 vagon szilva terem, akkor Matolcson öt kocsi a termés hozama. De maguk a szilvafajták és azok termésének feldolgozási módja nagyjából egyforma az egész nagy területen.”

Benedekfalvi Luby Margit - A Szilva hazája (Bp.1939)

A szilvatermesztés évszázados hagyomány, felismerve fontos szerepét, a megélhetés lehetőségének kiegészítője lett. Mind a múltban, mind a jelenben él a termesztés ősi formája.

Ha szeretnéd megismerni/megtanulni a szilva verés fortélyait – kaszálás, hulló szedés, ponyvázás, szilvaverés, palolás, lekvár főzés – kavarás, kenyérsütés, pálinkaivás, esti mulatság várunk szeretettel Panyolára augusztus 24-30. között. Hét extrém nap panyolán, a helyi emberekkel együtt ébredve, együtt dolgozva, együtt mulatva.

A részvétel ingyenes, szállás és étkezés előzetes egyeztetés alapján!
Amire szükség van: kitartás és alkalmazkodó képesség!

Részletek: Mórucz István +36.30.626.89.60 morucz@panyola.hu

1 csatolt dokumentum panyola extrém