Önkormányzati Minisztérium
2009. július 17., péntek 11:00

Szállnak a széllel az önkormányzatok? - I. Nemzeti Regatta vitorlásverseny
Ez év szeptemberében első ízben kerül megrendezésre Balatonszemesen egy, a szervezők szándéka szerint hagyományteremtő, nyílt vitorlásverseny.
A tervek szerint évente kiírt regattán a magyarországi települések önkormányzatának csapatai versenyezhetnek egymással és nyerhetik el a "A Nemzet Vitorlása", "A Nemzet Kormányosa", "A Nemzet Hajósa", valamint a legeredményesebb Balaton térségi önkormányzatnak járó "Aranybika" díjakat.
A benevezett önkormányzatoknak lehetőségük lesz vendégként meghívni testvérvárosaikat, valamint más határon túli magyar települést is.
A rendezvény szervezői szeretnék feleleveníteni és ápolni a magyarországi hajós hagyományokat és azon belül a balatoni hajózás, vitorlázás emlékeit is. Az eseményt vízi- és légi parádé, valamint népművészeti és kortárs kiállítások, esélyegyenlőségi és környezetvédelmi programok, hajós formaruha bemutatók, koncertek kísérik.