MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. szeptember 23., péntek 11:16

Leszakadt utat állítottak helyre Miskolcon.
A beruházás nettó értéke csaknem hatvanmillió forint, melyhez jelentős vis maior pályázati támogatást nyert az önkormányzat.
A 2011. januári és márciusi gyors hóolvadás miatt mintegy 107 méteres szakaszon csúszott meg a domboldal a Bodó tetőn, majd 2500 m2-en tovább suvadt Az út teljesen megsemmisült, a távvezetéket tartó oszlopok bármikor kidőlhettek volna.
Dr. Kriza Ákos Miskolc polgármestere a nehéz gazdasági helyzet ellenére azonnali intézkedést rendelt el a közvetlen balesetveszély miatt, így a munkálatok még a pályázat elnyerése előtt megkezdődtek. Közben a Miskolci Önkormányzat benyújtotta vis major pályázatát, amit elnyert. A beruházás összköltsége 60 millió forint, ebből 40 millió forintot nyert el az önkormányzat. A helyreállítási munkák 2011. július 01-jén kezdődtek és mára már biztonsággal használható az út, elhárult a balesetveszély.