MAROSLELE KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2009. július 28., kedd 14:16

Beruházás indul az ipari területen
Az ipari terület kialakításának tervei az elmúlt év végére kerültek abba a stádiumba, amikor már a lehetséges befektetők felkutatása is időszerűvé vált. Elsőként az ITDH Hungary Regionális Irodájával vettük fel a kapcsolatot a lehetőségeink kiajánlására, majd marketing eszközöket is bevetettünk az ügy érdekében. A munka meghozta gyümölcsét. 2009. július 6-án aláírtuk azt az előszerződést, amelyben az algyői SZIBUR Bt. 14.000m2 területet vásárol telephely kialakítására céljából az ipari területünkből. A vételár 800 Ft/m2 . Az önkormányzat vállalja, hogy elektromos energia csatlakozást építtet ki és úgynevezett feltáró utat épít a telephely megközelítése érdekében.
Megvan tehát az első beruházó és ezzel községünk életében új időszámítás kezdődik. Kihasználva a szennyvízprojekt, az autópálya építés, valamint a község fejlesztési tervében megfogalmazott kedvező hatásokat valósággá válhat az a tervünk, hogy a jövőben az állami finanszírozást kiegészítve növeltük a felhasználható saját bevételeink arányát. Az ipari övezet munkahelyeket, valamint növekvő adóbevételeket jelent a község számára.