SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. november 22., kedd 11:36

Gyimesi László beperli Botka Lászlót
Gyimesi László önkormányzati képviselő mai sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy Botka László november 17-i sajtótájékoztatóján olyan súlyos, személyre vonatkozó állításokat fogalmazott meg, amelyekkel kapcsolatban indokolt az ügyészség és a bíróság vizsgálata. A képviselő az újságíróknak bemutatta a polgármester sajtótájékoztatóján készült hangfelvételt.
A fideszes politikus az ott elhangzott kijelentésekkel kapcsolatban nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás bűncselekményének gyanúja miatt feljelentést tett, valamint jó hírnév megsértésért beperelte Botka Lászlót.
Véleménye szerint, ellentétben a polgármester állításával, Szegedet semmiféle kár nem érte a trolitender rendőrségi vizsgálata miatt, mivel a mai napig egyetlen fillér többletköltség vagy más kiadás nem keletkezett.