SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. november 25., péntek 20:33

Elkészült az Ásotthalom-Királyhalom összekötőút
Jövő karácsonyra megnyílhat a határátkelő Szerbia felé Ásotthalom és az észak-bácskai Királyhalom (szerb nevén Backi Vinogradi, Bácsszőlős) között; a két település közötti összekötő út magyar szakaszát, csütörtökön adták át. A ceremóniával egybekötött konferencián a magyar kormány kötelezettséget vállalt arra, hogy megépíti a határátkelőhelyet és jóvőre meg is nyitja azt. Erre vonatkozóan szándéknyilatkozatot írt alá Szathmáry Kristóf a Gazdasági Minisztérium államtitkára, Dr. Berta Krisztina a Belügyminisztérium helyettes államtitkára és Sinka László a Külügyminisztérium főosztályvezetője.
A magyar kormány emellett kezdeményezi, hogy közös épületben legyen az átkelőhely, hogy ne kelljen mind a két félnek építkezni. Szerb részről Pásztor István a Vajdaság Autonóm Tartomány Kormányának alelnöke, gazdasági titkára azt nyilatkozta, hogy a szerb kormány ugyancsak elkötelezi magát a nyitás iránt. A tiszaszigeti kishatárforgalmi átkelőhöz hasonló átkelő jövő karácsonyra nyílhat meg a magyar-szerb állampolgárok előtt.