BÉKÉS VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2011. december 14., szerda 09:27

Több, mint 6,5 millió forint támogatás a békési hátrányos helyzetű diákok felsőfokú tanulmányaira - Bursa Hungarica ösztöndíj
A napokban a békési városháza nagytermében hirdették ki a Bursa Hungarica 2012. évre kiírt felsőoktatási ösztöndíjpályázatának eredményét. Izsó Gábor polgármestertől megtudtuk, hogy a tavalyi évhez hasonló összegű támogatást tudja biztosítani a tanév második felétől az önkormányzat a nyertes 123 tanuló részére. Így több mint 6,5 millió forint áll majd rendelkezésre mindkét típusú pályázat finanszírozásához.
Egyrészt olyan békési hátrányos helyzetű fiatalok részesülnek tíz hónapon keresztül támogatásban, akik valamely felsőoktatási intézmény hallgatói, valamint olyan tanulók kapnak háromszor tíz hónapon át segítséget, akik főiskolára vagy egyetemre jelentkeztek, és 2012-ben nyernek felvételt. A pályázati feltételek között az egy főre jutó jövedelem határa 51.300 Ft, az öregségi nyugdíjminimum 180 %-a volt. Idén csupán 2 pályázatot minősítettek érvénytelennek.