SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. január 12., csütörtök 08:36

Szilvási Lajosra emlékeznek a Somogyiban
Kamara- kiállítással emlékezik a 80 évvel ezelőtt, 1932. január 13-án született íróra és publicistára, Szilvási Lajosra a szegedi Somogyi-könyvtár. A tárlat az író életét és műveit mutatja be a bibliotékában őrzött első kiadású műveinek tükrében. A kiállítás 2012. január 22-ig tekinthető meg a Somogyi-könyvtár második emeletén.
A több mint harminc megjelent kötet szerzője így vall önmagáról: „A gondolkodásomat formáló tényezők közül a leglényegesebb a gyermekkori környezet, a nehéz munkából szegényen élő emberek életének mikroklímája, majd a népi kollégium egyéni és közéleti felelősségre nevelő közössége.”
Szilvási Lajos fiatalon publikálja első regényeit és szinte évenként jelennek meg művei. Pályájának mindmáig talán legismertebb és legnépszerűbb darabja, az 1967-ig négy kiadásban, nagy példányszámban megjelent Albérlet a Síp utcában című regény, mely egy fiatal, tehetséges orvos zsákutcába jutott magánéletéről, útkereséséről szól.