SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. január 17., kedd 08:20

Ruhákba zárt művészet a Somogyiban
Bulitól a bálig – ruhákba zárt művészet címmel nyílt kiállítás Buknicz Ildikó és Fenyvesi Tünde divattervezők munkáiból a Somogyi-könyvtár első emeleti folyóirat-olvasótermében.

A különleges tárlat apropója a közelgő báli szezon. Az alkotók célja, hogy egyedi, alkalomra szánt ruháikkal alakítsák a tárlatlátogatók látásmódját, személyre és pénztárcára szabott öltözködési ötleteket adjanak a bolondos, fiatalos kreációkkal éppen úgy, mint az elegánsan letisztult vonalú estélyi ruhákkal.
A tárlat kiegészül a könyvtár gyűjteményéből válogatott iparművészeti, öltözködés- és divattörténeti albumokkal: a tárlókban többek között az 1800-as évekből származó könyveket és folyóiratokat mutatnak be. Az érdeklődők belelapozhatnak a Pesti Divatlap egykori lapszámaiba is, az Ez a divat című divatlapból pedig felidézhetik az ’50-es évek viseleteit.
A varázslatos ruhakreációkban február 22-ig gyönyörködhetnek az érdeklődők.

8 csatolt kép 87654321