BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2012. január 19., csütörtök 19:31

Elfogadták a javaslatot a bevételek megosztásáról - ülésezett a képviselő-testület
A csepeli önkormányzat rendkívüli képviselő-testületi ülést tartott január 19-én, ahol egyetlen napirendi pontról hozott döntést. A képviselők többségének támogatásával elfogadták a Fővárosi Közgyűlésnek azt a rendelet-tervezetről szóló javaslatát, ami a Fővárosi Önkormányzatot és a kerületi önkormányzatokat osztottan megillető bevételek 2012. évi megosztásáról szól.
Ebben olyan tételek is szerepelnek, mint az iparűzési adó, vagy a települési önkormányzatok üzemeltetési, igazgatási, sport- és kulturális feladatokhoz kapcsolódó normatív hozzájárulások megosztása a kerületi önkormányzatok között. A határozati javaslat értelmében a képviselő-testület úgy döntött, hogy tudomásul veszi a fővárosi és a kerület önkormányzatokat illető bevételek ez évi megosztásáról szóló rendelettervezetet. A testület felkérte Németh Szilárd polgármestert, hogy a határozatot küldje el dr. Bagdy Gábor főpolgármester-helyettesnek.

Légrádi Gábor
fotó: Kitzinger Adrienn - csepel.hu