SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. március 28., szerda 07:45

Potyautasokat fedtek fel a nagylaki határrendészek
Nem lankadt a nagylaki határrendészek figyelme a hatalmas kamionsor ellenére, amely belépésre várakozott a határátkelőhelyen. Több száz kamiont vizsgáltak át a magyar és a román rendőrök közösen, amikor török kamion alvázának vizsgálatakor kisebb mozgásra lettek figyelmesek. Mikor lámpáik fénye a kérdéses területre ért, megszűnt a mozgás, de az alváz színétől eltérő színek tovább erősítették gyanújukat. Közelebb lépve látták, hogy emberek bújtak meg a tehergépjármű vontatmányának alvázában.
A tüzetes ellenőrzés eredményeként három szír állampolgár bújt elő a rejtekhelyről, akik elmondták, hogy hazájukat a rossz anyagi helyzetük miatt hagyták el, a jobb élet reményében. A kamion alvázára egy román parkolóban kapaszkodtak fel, miközben a török sofőr pihenőt tartott. Ügyükben idegenrendészeti eljárás indult.