BUDAPEST FŐVÁROS XXI. Kerület - Csepel Önkormányzata
2009. augusztus 28., péntek 12:29

Vigyázat! A vagyonadóval házaló csalók járják a csepeli utcákat
A lakosságtól érkezett információk szerint Csepel több pontján olyan személyek tűntek fel, akik ingatlan-értékbecslőnek adták ki magukat. Ezek az ismeretlen személyek arra hivatkoztak, hogy a tervezett (de még hatályba nem lépett), a 30 millió forintos értékhatárt meghaladó ingatlanok értékbecslését, összeírását végzik – mint állították - a Csepeli Önkormányzat, illetve a Csepeli Polgármesteri Hivatal megbízásából. Ez hazugság, tudatos félrevezetés!

Felhívjuk a csepeliek és minden olvasónk figyelmét arra, hogy Budapest, XXI. Kerület Csepel Önkormányzatának és Polgármesteri Hivatalának egyetlen vezetője vagy munkatársa sem adott ilyen megbízatást senkinek. Ilyen megbízatás egyébként az önkormányzat és annak hivatala részéről - törvényi felhatalmazás hiányában – nem is adható. A 2009. évi LXXVIII. törvény az egyes nagy értékű vagyontárgyakat terhelő adóról a lakóingatlanokra, vízi járművekre és légi járművekre vonatkozik. Ez a vagyonadó néven ismertté vált jogszabály kizárja, hogy az önkormányzatok bármilyen előzetes felmérést vagy értékbecslést végezzenek, végeztessenek. Kérjük, hogy aki a fentiekben jelzett félrevezetési, csalási kísérlettel találkozik, az a lehető leggyorsabban értesítse a rendőrséget.