BÉKÉSCSABA MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. május 27., vasárnap 13:20

Támogatólevél és százszázalékos támogatás a CsabaPark pályázatra
Mint ismert az NFÜ kiemelt turisztikai attrakciófejlesztés felhívására, a CsabaPark megvalósítása céljából Békéscsaba önkormányzata a közelmúltban pályázatot nyújtott be.
Ehhez a benyújtott projekt ötlethez a nemzetgazdasági miniszter május 22-én kiadta támogató nyilatkozatát, ezt követően napokon belül, még ezen a héten megkezdődik a pályázat érdemi vizsgálata a DARFÜ Kft.-nél.
Másik pozitívum a beruházással kapcsolatosan, hogy a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség május 21-én a pályázati konstrukció támogatási intenzitását 100 %-ra emelte az eddigi 95 %-ról, a régiós támogatási keretösszeget pedig megduplázta (8.780 millió forintra).

A benyújtott pályázat összköltsége: bruttó 1.347.368.400,-Ft., a kivitelezési tervek pedig 2013. II. negyedévében indulhat meg, amely 1 év alatt fejeződne be.

A benyújtott pályázat a Fesztiválterület tervezett létesítményeit tartalmazza:
kolbászudvar – látogatóközpont,
rendezvénycsarnok,