SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. június 4., hétfő 11:25

Ittasan tört be, hogy sört lopjon
Mintegy liternyi pálinkát fogyasztott el vasárnap éjszaka az a 42 éves tiszaszigeti férfi, aki úgy érezte, nem maradhat otthon tétlenül. Ki tudja miért, egy tiszaszigeti sportpályát vett célba.
Amikor odaért, benézett az öltöző ablakán és felcsillant a szeme: tucatnyi dobozos sört, bort és egyéb tárgyakat pillantott meg. Úgy érezte, jól esne neki egy sör, ezért feltépte a szúnyoghálót, majd az ablaküveget betörve, bejutott a szobába. Összegyűjtötte a zsákmányt, és a közeli padon pihent meg egy doboz sör társaságában, azonban nem élvezhette sokáig, mert egy autó érkezése szaladásra bírta az ittas férfit. Nem jutott sokáig, ugyanis a sportpálya közepén elkapták őt a szemfüles állampolgárok, akik a rendőrök kiérkezéséig feltartóztatták a tolvajt.
A férfi kihallgatásakor részletes beismerő vallomást tett, melyben elmondta, hogy nagyon megbánta tettét. Ellene lopás megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Szegedi Rendőrkapitányságon.