HÉVÍZ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2009. szeptember 9., szerda 10:32

Hévízi belváros rekonstrukció - Az igazi fürdőhelyi atmoszféráért
A hévízi önkormányzat a város rehabilitációs pályázat keretében a fürdőtelepülés társadalmilag és gazdaságilag meghatározó központjában gazdasági, közösségi, városi funkcióihoz kapcsolódóan összesen hét tevékenységet valósít meg. Az infrastrukturális jellegű fejlesztéseket úgynevezett kiegészítő, kisléptékű elemekkel egészíti ki.

A Rákóczi Ferenc utca-Erzsébet királyné utca - I. Gróf Festetics György tér - Gyöngyvirág köz által határolt térrészen összefüggő sétálóövezet kialakítását tervezik, a közterek átgondolt és átfogó rehabilitációja és fejlesztése mellett. Itt a burkolatcserével érintett terület nagysága közel 10 ezer m2. Járda jellegű, elemes térburkolatú gyalogos zóna létesül, a meglévő aszfaltburkolatokat elbontják. Világítótestek, kandeláberek, új utcabútorok, öntöttvas szeméttárolók, fasorok, információs oszlopok kerülnek kihelyezésre a zöld szigetek mellé. A projekt már rendelkezik jogerős építési engedéllyel, és a kiviteli tervek is rendelkezésre állnak. A közbeszerzési dokumentáció előkészítése pedig folyamatban van. A fürdőváros legmélyebben fekvő centrumában az öt évvel ezelőtti rendkívüli esőzések miatti „vízfelbugyogások” is jelezték, nemigen odázható el a vízelvezetési rendszer komplex felújítása, már csak azért sem, mert az esővíz a település területének közel kétharmadáról itt gyűlik össze. Az építészeti és környezetrendezési rekonstrukcióhoz kapcsolódóan a közeljövőben megtörténik a csapadékcsatorna-hálózat átépítése a Rákóczi és Erzsébet királyné utcákban, a Festetics illetve a Deák téren. A négy helyszínen összesen hosszban modernizálják majd a hálózatot. Kicserélik, illetve tehermentesítik a rossz állapotú, kicsi keresztmetszetű csatornaszakaszokat, utána elkezdik a díszburkolat építéséhez kapcsolódó csapadékvíz elvezető rendszer építését. A projekt közbeszerzési dokumentációt a polgármesteri hivatal készíti elő, a jogerős építési –és kivitelezési tervek már elkészültek. A további gazdasági és közösségi funkciókat erősítő tevékenységek indítása is tervben van. A többfunkciós Belvárosi Rózsakert Komplexum újra a város szocio-kulturális szolgáltatásainak egyik meghatározó központja lesz, ivócsarnokkal, ajándékbolttal.