BUDAPEST FŐVÁROS XI. kerület - Újbuda Önkormányzata
2009. szeptember 10., csütörtök 08:53

Újbuda polgármestere feljelentést tett ismeretlen tettes ellen a Gyógyír Kft.-ben végzett belső ellenőrzés kapcsán
Molnár Gyula, Újbuda polgármestere tekintettel arra, hogy a Gyógyír Kft. felügyelőbizottsága a mai napon nem hozott döntést az intézményben végzett belső vizsgálat eredményével kapcsolatban, rendőrségi feljelentést tett ismeretlen tettes ellen. A dokumentumhoz a belső ellenőrzés anyagát is mellékelte.

Újbuda polgármestere azonnal kezdeményezte a Gyógyír Kft. felügyelőbizottságának összehívását, miután az általa az intézményben ez év márciusában elindított belső vizsgálat számos visszaélés gyanújára hívta fel a figyelmet. A bizottság szeptember 9-én ült össze, és nem hozott határozatot.
A polgármester fontosnak tartja, hogy a kerület 140 ezer lakójának egészségügyi ellátásért felelős intézményben a vezetők betartsák a helyes gazdálkodás szabályait.