ALGYŐ NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2012. június 15., péntek 10:36

5 millió Ft szemléletformáló környezeti nevelésre az algyői ökoiskolában
Algyő Nagyközség Önkormányzata sikeres pályázatot nyújtott be az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Program támogatási rendszeréhez „A fenntartható életmódot és az ehhez kapcsolódó viselkedésmintákat ösztönző kampányok (szemléletformálás, informálás, képzés)” tárgyú felhívására (KEOP-6.1.0/A/09-11) „Fenntartható életmódot és az ehhez kapcsolódó viselkedésmintákat ösztönző kampány megvalósítása Algyőn” címmel.
A projekt keretében az általános iskola 5 iskolai rendezvényt tervez megvalósítani, amelynek keretében filmvetítés, előadás, csoportfoglalkozás, internetes oldalak bemutatása és vetélkedő kerül megrendezésre. Az Algyői Fehér Ignác Általános Iskola 2005. óta harmadik alkalommal nyerte el az ökoiskola címet és jelenleg is ökoiskolaként működik. Ez a projekt szervesen segíti a környezeti-nevelési feladatok végrehajtását.
A projekt teljes költsége 4.849.250 Ft, amelynek 95 %-a, 4.606.787 Ft. vissza nem térítendő támogatás.
A pályázat megvalósítása 2012. május 7-én megkezdődött és várhatóan 2013. április 17-én fejeződik be.