BUDAPEST FŐVÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. július 14., szombat 20:19

Ellenőrt bántalmazott egy utas a Bosnyák téren
Szolgálatteljesítése közben bántalmazta a 173E jelzésű autóbusz egyik utasa ellenőrünket a Bosnyák téren, az ügyben rendőri intézkedés is történt, a bántalmazót a rendőrség intézkedés alá vonta.
Jegyellenőr kollégánk 2012. július 13-án, pénteken délután, 12 óra 50 perckor a 173E jelzésű autóbuszon teljesített szolgálatot, amikor az ellenőrzés keretében kérte egy utas jegyét, illetve bérletét, mellyel azonban az utas nem rendelkezett. Az ellenőrzést teljes mértékben elutasította, majd a Bosnyák téri megállónál leszállt az autóbuszról. A bántalmazás már a Bosnyák téri megállóban történt, ahol az utas megütötte a jegyellenőrt, majd dulakodni kezdtek. A rendőrség is a helyszínre érkezett, a rendőri intézkedés megtörtént, az ellenőr a késő esti órákban hagyhatta el XIV. kerületi rendőrkapitányságot, az utast pedig továbbra is bent tartották.
A Budapesti Közlekedési Központ minden rendelkezésre álló eszközzel fel fog lépni az ellenőrbántalmazások ellen, a hasonló esetek megelőzése érdekében!

Budapesti Közlekedési Központ