SZENTENDRE VÁROS ÖNKORMÁNYZAT
2012. július 25., szerda 18:12

CSEPPET SEM KOMOLYAN : A Gruppo Amarcord (Modena) előadása
Július 27. péntek, 20:30 Városháza udvara (eső esetén: díszterem)
Operaslágerek, nápolyi belcanto, Fellini-feeling és commedia dell'arte, cseppet sem komolyan, egy "opera buffa" történetben ...

Claudio Mattioli ötlete alapján

Játsszák:
Mojca Milic - szoprán
Barbara Zanasi - színművész
Andrea Giovannini - tenor
Claudio Mattioli - basszus / harmonika
Giorgio Fasciolo - zongora
Rendező: Claudio Mattioli

Mi történik vajon akkor, ha a “Zene” annak a véleményének ad hangot, hogy az egyetlen meghallgatásra és előadásra méltó zenei műfaj az opera? S ennek dacára egy néhány zenészből álló kis zenekar úgy dönt, hogy inkább populárisnak, mintsem klasszikusnak mondható darabokkal hívja életre Őt?
Az előadás során a “Zene” és a zenekar nézőpontja küzd az elsőségért. A versengésben váltakozva hangzanak fel operarészletek (szerelmi történet Szoprán és Bariton között) és populáris dalok, belcanto áriák. Végül "Zene” visszavonulót fúj, s a félálom mozdulatlanságában talál menedéket. Lelke mélyén azonban már tudja, hogy hamarosan teljes mivoltában megújulva éled újjá. Elemi ösztön hajtja: a zeneszeretet.
A 2000-ben Modenában alakult társulat a zenei kommunikációban merőben új nyelvezetet használ. Az általuk játszott opera buffa (tréfás opera) egységes történetté fűzött igényes válogatás a legnépszerűbb operaáriákból és az olasz “belcanto” remekeiből, melyet a társulat a Fellini-filmek feelingjét idéző, sok humorral fűszerezett igényes élőzenei előadásban kínál a publikumnak.

Eső esetén a az előadást a Városháza dísztermében tartjuk meg.
(Városház tér 1-3.)

Belépőjegy: 2500 Ft
Jegyvásárlás:
Teátrum Jegyiroda
A Dunaparti Művelődési Házban, Dunakorzó 11/a, 26/301-088
Nyitva: hétfő-csütörtök: 14-18 óráig, péntek-szombat: 11-19 óráig
Tourinform Szentendre
Dumtsa Jenő u. 22. Telefon: 26/317-965, 317-966
Nyitva: hétköznap: 9-16:30-ig, hétvégén: 10-14 óráig
V8 Uszoda és Szabadidőközpont
Kálvária u. 16/c Hétfő-szombat: 10-18 óráig
A jegymester országos hálózatában: www.jegymester.hu
Az előadás előtt egy órával a helyszínen.