SZÖGLIGET KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2012. augusztus 13., hétfő 09:47

Búcsú a halott faluban (7) – Derenk szép határa elcsendesedik
Az immár hagyományosan megtartott derenki búcsúnak is része van a Pro Cultura Minoritatum Hungariae elnevezésű közművelődési díj elnyerésében. (Ezt a díjat a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus nemrégiben adományozta a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Lengyel Önkormányzatok Szövetségének a nemzeti identitás, a kultúra és nyelv megőrzéséért, a kulturális hagyományok megtartása és továbbörökítése érdekében a derenki leszármazottak körében végzett kimagasló szakmai munkájáért.) Az idei rendezvényen is kitettek magukért  a „Spisoki” együttes, a Császta Gyermek Néptáncegyüttes, az Emőd-Istvánmajori „Drenka Polska” Hagyományőrző Együttes, a Múcsonyi Szivárvány Együttes és a Szendrői Néptáncegyüttes tagjai, amellett, hogy a színpad felé vezető bazársoron lengyel és magyar kézművesek a helyi termelőkkel együtt kínálták, kóstoltatták portékáikat. Aztán – mire az eső eleredt – (Bubenkó Gábor lentebb csatolt képes összeállításából idézve) Derenk szép határa elcsendesedett.

12 csatolt kép 126911765432110