SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. szeptember 21., péntek 23:35

„Temetősétára” invitál a Somogyi-könyvtár
A tavalyi örökségnapok programjában megrendezett „temetőséta” annyira sikeresnek bizonyult, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel az idén is meghirdeti a Somogyi-könyvtár: „Az élők háza” – séta a szegedi izraelita temetőben címmel és tematikával. A szegedi izraelita temető különös atmoszférája, művészi faragású sírköveinek üzenete rabul ejti a látogatót. A kétórás séta fölidézi az itt nyugvó jeles szegediek: Löw Lipót és Immánuel, Pick Márk, Kiss Dávid, Kulinyi Zsigmond, Fehér Poldi, Heller Ödön életútját.
A séta időpontja: 2012. szeptember szeptember 23., vasárnap. Találkozás 14 órakor, a Belvárosi temető villamosmegállóval szemközti bejáratánál.

Előzetes jelentkezés ajánlott. Személyesen a könyvtár adminisztrációjában, telefonon a 630-634 vagy 425-525-ös telefonszám 201-es mellékét kérve, vagy a központi e-mail címen: library@sk-szeged.hu

2 csatolt kép 21