MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. szeptember 27., csütörtök 16:11

A Miskolci Önkormányzat cáfolja a rémhírt
A Miskolci Önkormányzat nyomatékosan cáfolja azt a rémhírt, mely szerint az önkormányzat épületeket ürít ki, vagy üresen álló épületeket adna át a Kanadából hazatérő romák számára. Akiknek nincs lakásuk, azoknak nem kíván az önkormányzat lakást adni, de külön épületeket sem ürít ki számukra! A hatóság a lakcím bejelentési kötelezettséget is folyamatosan vizsgálja. Ha a lakcím nem valós, azt a kérelmet elutasítják. Ha ez az utólagos ellenőrzésen derül ki, akkor a lakcímet megszüntetik. Miskolc Megyei Jogú Város lakcímbejelentés helyi szabályairól szóló rendelete értelmében az sem történhet meg, hogy például egy 42 négyzetméteres lakásba, ahol már laknak heten, még többen beköltözzenek. (MISKOLC MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZAT 38/2009. (XII. 2.) számú rendelete a lakcímbejelentés helyi szabályairól) Kérjük azokat, akik a fenti rémhírt terjesztik: ne riogassák feleslegesen Miskolc város lakosságát!