ALGYŐ NAGYKÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2012. október 4., csütörtök 14:44

Meghívó - Országos Könyvtári Napok Algyőn 2012.
Az Algyői Faluház, Könyvtár és Tájház tisztelettel meghívja az érdeklődőket alábbi rendezvényeire:

2012. október 4. csütörtök 10 óra/Könyvtár (6750, Algyő, Kastélykert u. 63.)
Tanulás: Fel a netre! – számítógépes tanfolyam indul nyugdíjasoknak. A résztvevők már haladó szinten bővíthetik ismereteiket.

2012. október 5. péntek 18 óra/Faluház (6750, Algyő, Búvár u. 5.)
Zene: a Könyvtár és az Algyői Kerecsen Egyesület közös rendezvénye: Jótékonysági hangverseny. Ferge Béla és zenekarának komolyzenei koncertje képi aláfestéssel. Az összegyűlt adományokat beteg algyői gyerekek javára ajánlják fel. Támogatói jegyek: 200 Ft., 500 Ft.

2012. október 6. szombat 10 óra/ Könyvtár (6750, Algyő, Kastélykert u. 63.)
Zene és játék: Könyvtári Kávéházi Napok
Ferge Béla zenetanár „Értékes vagy csak divatos” című könyvének rendhagyó bemutatója. A családias hangulatú délelőttön lesz vers és ritmus, dallamkeresés, vidám- és komolyzenék, örömzene, játék különleges hangszereken.

EGYÉB RENDEZVÉNYEK:

2012. október 26. péntek 18 óra/Faluház (6750, Algyő, Búvár u. 5.)
A Könyvtár és a Mozgolódó Képkör közös rendezvénye:
Grandpierre K. Endre: „Történelmünk központi titkai” című könyv bemutatója.
Vendég: Grandpierre Attila (fizikus, csillagász, író, a Vágtázó Csodaszarvas frontembere).

2012. november 10. szombat 9 óra/ Könyvtár (6750, Algyő, Kastélykert u. 63.)
Könyvtári Kávéházi Napok: Fonó: …”leányjáró nap” -  A fiúk és a lányok összecsapása. Ügyességi vetélkedő óvodás és alsó tagozatos gyerekeknek.

2012. december 1. szombat 9 óra/ Könyvtár (6750, Algyő, Kastélykert u. 63.)
Könyvtári Kávéházi Napok:
Advent
-        Karácsonyi sütemények és italok versenye: Szülők részére rendezik, akik a helyszínen nevezhetnek az elkészült finomságokkal. A zsűrizést követően eredményhirdetés és díjátadás lesz a könyvtárban.
-        Karácsonyfa díszítő verseny: A résztvevő gyerekek megalakítják csapataikat, majd mindegyik feldíszít egy kis fenyőfát a helyszínen készített díszekből. Lehet hozott anyagból is dolgozni. Az elkészült alkotásokat a szervezők zsűrizik, majd díjazzák. A karácsonyfák az advent végéig megtekinthetők lesznek a könyvtárban.

INFO és elérhetőségek: Algyői Faluház, T.: 62/517-172, Algyői Könyvtár, T.: 62/517-170.