SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2012. december 9., vasárnap 15:51

Az FDSZ is csatlakozott a hétfői demonstrációhoz
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete SZTE szervezete csatlakozik a hallgatók civil szerveződése ("Miérthallgatók") által hétfőre hirdetett tiltakozó gyűléshez. Erről közleményben tájékoztatták a nyilvánosságot.
A kiküldött anyagban az FDSZ hangsúlyozza, az oktatók és dolgozók érdeke azonos a hallgatókéval: színvonalas és működő felsőoktatás, melyhez egyenlő eséllyel férhet hozzá minden állampolgár.
A közleményben három olyan pontot emeltek ki, amelyet a kormányzat oktatáspolitikájával kapcsolatban elutasítanak:
"Határozottan visszautasítjuk a felsőoktatást ellehetetlenítő kormányzati politikát!
Határozottan visszautasítjuk a folyamatos és jelentős forráskivonást, a hallgatói keretszámok drasztikus megvágását!
Határozottan visszautasítjuk az intézményi autonómia durva korlátozását, azaz a kormány azon intézkedését, mellyel minden felsőoktatási intézmény élére kancellárt nevez ki gazdasági vezetőnek."