BUDAPEST FŐVÁROS VII. kerület - Erzsébetváros Önkormányzata
2012. december 18., kedd 14:40

Megújult a Dob utca Erzsébetvárosban
Négy év után, december 18-án átadták a felújított Dob utcát, mely az Erzsébet Terv fejlesztési program részeként szépülhetett meg. Az újonnan kiépített utca térkő burkolatot kapott hasonló kialakítással, mint a Síp utca, és a Kultúra Utcája a Kazinczy utcában. A Károly körút és a Carl Lutz park között fákat ültettek ki, mellyel egy kellemes, esztétikus, gyalogosbarát utcakép került kiépítésre.A gyalogosok védelmét szolgálja, hogy a Dob utca közvetlen környezetében 30 km/h sebességkorlátozást vezettek be, amely igazodik Erzsébetváros vezetésének céljaihoz, miszerint a jövőben Belső-Erzsébetvárosban korlátozott forgalmú övezeteket szeretnének kialakítani. A Károly körút és a Kazinczy utcai szakasz hosszadalmas munkálatainak oka az volt, hogy a helyreállításokat megelőzően közműfejlesztési munkákat kellett ellátni a területen.