ÉRPATAK KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2012. december 29., szombat 15:16

Körözött bűnözők sikeres elfogásáról való beszámoló Érpatakon
2012-11-12-én körözési felhívást tettünk közzé, melyben eltökéltük, hogy az érpataki körözött bűnözőket rácsok mögé tesszük.

Ezennel barátaim kérésére örömmel számolunk be, hogy ezen elhatározásunkat sikerrel végrehajtottuk, mindkettő rácsok mögé került, mi nem vártuk meg a Bándy Kata körözött bűnöző gyilkosához hasonló eset megismétlődését, azt gondoljuk, hogy minden körözött esetében így kellene, egyébként nem kis számmal vannak, akik jogerős ítélet után sem hajlandók börtönbe vonulni.

Ez az eset is az Érpataki Modell működőképességének fényes példája: amikor nem cigánysága mentén tömörítjük a cigány közösséget, hanem az építő és romboló minőségi megkülönböztetés alkalmazása által elválasszuk közöttük is a búzát az ocsútól, akkor nagyon könnyen lehet eredményeket elérni az építő és a sorba beálló cigány származású személyek segítőként való bevonásával, ugyanis mindkét estben a település építése mellett elkötelezett cigány származású személy adta a pontos információt a bujkálók hollétéről, ezután már csak a rendőröknek rajta kellett ütni és így könnyen rácsok mögé kerültek.

A mellékelt levélben olvasható még a jövő évi terveinkről a néhány maradék stricitől való teljes megtisztításától Érpataknak és a gazdák és a vállalkozók törvényen kívüli rétegének, maradékának is a móresre tanításáról.

1 csatolt dokumentum nyílt levél