GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. január 2., szerda 12:49

Szobrot emelnek Grassalkovich I. Antalnak
4.900 000.- Ft támogatást nyert el Gödöllő Város Önkormányzata a Nemzeti Kulturális Alap Vizuális Művészetek Kollégiuma által kiírt pályázatán Grassalkovich I. Antal szobrának felállítására.
Ennek köszönhetően megvalósulhat az a régi terv, hogy köztéri szobra legyen a gödöllői kastély építtetőjének, aki korának egyik meghatározó politikusa,  Mária Terézia királynő bizalmasa volt. Grassalkovich I. Antal mindezek mellett a katolikus egyház egyik jelentős mecénása volt, harminchárom templomot és egyházi épületet emeltetett.
A képviselő-testület 2012. november 15-i ülésén fogadta el annak a szobornak a tervét, amit Bíró János szobrászművész készített. Az egészalakos bronzszobrot a kastéllyal szemben, az Alsóparkban helyezik el, az ünnepélyes avatásra a tervek szerint még idén ősszel sor kerülhet.