SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. február 11., hétfő 07:18

Jáksó népszerűsítette a Konfuciusz Intézetet
Kínai népviseletben népszerűsítette a Szegedi Egyetem Konfuciusz Intézetét az ismert médiaszemélyiség, Jáksó László a Közép-Kelet Európa egyik legnagyobb Holdújév ünnepségén Budapesten a Millenárison.
„Eddig nagyon fáztam, de most már jól érzem magam” – mondta Jáksó László miután shanghai népviseletbe bújt és pózolni kezdett a kameráknak a Millenárison rendezett Holdújév fesztiválon a szegedi egyetem Konfucius intézetének standján.  És még az is lehet, hogy tényleg nem viccelt, hanem a kínai ruha tarka bűvöletében valóban a távol- keleti országban érezte magát. Kínában ugyanis a holdújévet Chunjiének mondjának, ami tavaszünnepet jelent, és amit a világ népességének egynegyede ünnepelt vasárnap. A kínaiak ezzel a kígyó évébe léptek. Az ünnep ugyan két hétig tart, de az emberek már 2 hete elkezdték felkeresni rokonaikat, emiatt valóságos népvándorlás kezdődött az országban, legalább  200 millióan utaznak,  hogy családjaikkal lépjenek az új évbe. A Millenárison világhírű kínai artisták mutatványai szórakoztatták az érdeklődőket. Láthattunk világbajnok kung-fu mestereket, és aprócska kínai fiút, aki ugyan a ping- pong asztalt alig érte fel, de olyan labdákat adott, hogy a nézők és az ellenfelek is csak a fejüket kapkodták.  A szegediek standján nemcsak a kínaiul tanulóknak kínáltak lehetőséget, hanem a kalligráfia művészetének világába bevezették a látogatókat.

1 csatolt kép 1