SZEGED MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. február 18., hétfő 07:35

Ösztöndíjasok börzéje: „Fedezd fel a világot!”
Az egyetemi ösztöndíjasok börzéjének ad otthont kedden délelőtt 10 és délután 2 óra között a Szegedi Tudományegyetem Rektori Hivatala. Az épület földszinti két átriumában és előadótermében előadásokkal, pódiumbeszélgetésekkel és játékos programokkal várják az érdeklődőket, akik szeretnék megtudni, miért érdemes ösztöndíjjal külföldre utazni?
A Campus Hungary Program februárban négy egyetemen – közöttük a szegedin – tart ösztöndíjas börzét. A „Fedezd fel a világot!” mottó jegyében a Szegedi Tudományegyetem február 19-én 10 és 14 óra között az egyetem Dugonics téri főépületébe várják az érdeklődőket. A rendezvényt az SZTE rektora, Szabó Gábor akadémikus nyitja meg. Változatos programokra hívja az SZTE és a délalföldi régió egyetemi hallgatóit, oktatóit és dolgozóit a szegedi ösztöndíjas börze házigazdája, Kéri Barnabás, az RTL Híradó riportere. Többek között ösztöndíjas konzultációsorozat, több idegen nyelvű előadás, pódiumbeszélgetés, a volt Erasmus hallgatók és frissen hazaérkezett Campus Hungary ösztöndíjasok élménybeszámolói adnak választ a kérdésre: „Miért érdemes ösztöndíjjal külföldre utazni?” A nap folyamán különböző kvízek és interkulturális játékok is szórakoztatják az érdeklődőket. A szegedi ösztöndíjbörze kerekasztal-beszélgetéssel zárul.