Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége
2013. április 23., kedd 15:22

Szlovák-Magyar Önkormányzati Partnerségi Fórum Veresegyházon
A Szlovák Települések és Városok Szövetsége (ZMOS) valamint a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) közös projekt végrehajtásába kezdett a szlovák-magyar határ menti együttműködés erősítésére a két ország önkormányzatai között. Az LG4CBC elnevezésű projekt célja az együttműködés elősegítése Szlovákia és Magyarország között a határ menti régióban lévő városok és települések közreműködésével.

A szlovák-magyar partnerségi fórumra a TÖOSZ éves küldöttgyűlésének kísérő szakmai programjaként kerül sor április 25-én, Veresegyházon. Az esemény kiváló lehetőséget nyújt a lehetséges szlovák partnerek számára is, hogy több információhoz jussanak a magyar önkormányzati rendszerről és a folyamatban levő reformokról.

A fórum célja:

-         találkozási lehetőség biztosítása olyan önkormányzati vezetőkkel a szlovák-magyar határ mindkét oldaláról, akik a hatékony együttműködés elkötelezettjei és szívesen kezdenek dolgozni közös projekteken

-         a két ország kulcspozíciót betöltő vezetőivel való találkozási lehetőség biztosítása, akik információt szolgáltatnak a hatékony határon átnyúló együttműködési lehetőségekről

-        tapasztalatok, tudás és jó gyakorlatok megosztása a testvér-települési együttműködési lehetőségekről; és lehetőség egymás jobb megismerésére a határ mindkét oldaláról