GYULA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2009. november 25., szerda 14:32

Az elkerülőnél épülhet az új tűzoltólaktanya.
Tűzoltólaktanya felújítására, építésére nyújt be pályázatot Gyula. Dr. Perjési Klára polgármester elmondta, az önkormányzati minisztérium pályázata nem annyira kötött, így két terület szerepel a lehetséges helyszínek között. Mindkettő az elkerülő út mellett, a Kétegyháza és Elek felé vezető körforgalomtól nem messze található, és önkormányzati tulajdonban van. November végéig választják ki, melyik ingatlan lenne az alkalmasabb a beruházásra. A városnak a fejlesztéshez 20 százalékos önrészt kellene biztosítani a legfeljebb egymilliárd forintos projekthez. A felújítás fontosságát senki sem vitatja, hiszen a tűzoltók jelenlegi laktanyája nem a mai kor színvonalának megfelelő. Így például fedett helyre kerülhetnek a most a szabadban parkoló járművek.