GÖDÖLLŐ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. május 13., hétfő 08:54

Best of Spirit of Life - Talamba koncert a lovardában
Fergeteges koncertet adott a Talamba Ütőegyüttes Gödöllő május 12-én a királyi kastély lovardájában. A tüzes ritmus a közönségre is átterjedt, melynek soraiban külföldi diplomáciai testületek képviselői, valamint a város jelentős támogatói is helyet foglaltak. A műsorban közreműködött Horgas Eszter fuvolaművész, Oláh Gergő énekes, Szirtes Edina Mókus (hegedű), a Harmonia Garden, a Cimbiliband együttes és a Fricska Táncegyüttes. Köszöntőt dr. Gémesi György polgármester mondott.

A világ legjobb ütőegyüttesei közé tartozó Artisjus-díjas Talamba egy igazi világzenei körutazásra invitálta közönségét. A sokfajta, különleges, egzotikus ütőhangszer, a hegedű, a cimbalom, a nagybőgő és a harmonika szenvedélyes találkozásában a világ hangjai egyesültek és alkottak új, izgalmas, a világon egyedülálló hangzást.
A műsor a következő volt:
Liszt Ferenc- Szitha Miklós – Talamba: II. Magyar Rapszódia, közreműködött a Harmonia Garden
2 gitár – a Talamba feldolgozásában (Tradicionális orosz cigányzene), közreműködött a Harmonia Garden
Nebojsa Jovan Zivkovic: Uneven Souls
Szitha Miklós – Talamba: Magyar képek, közreműködött a Harmonia Garden
Georges Bizet: Seguidilla, közreműködött Horgas Eszter
Georges Bizet: Boheme chanson, közreműködött Horgas Eszter
Grünvald László – Talamba: Este a négereknél (Tradicionális ritmustanulmányok II.)
Szitha Miklós – Talamba: Elindultam, közreműködöt Oláh Gergő ének és Szirtes Edina „Mókus” hegedű
Astor Piazzola: Libertango, közreműködött a Harmonia Garden és a Cimbaliband
Grünvald László – Talamba: Balkán képek, közreműködött a Cimbaliband és a Fricska Táncegyüttes

9 csatolt kép 12345671011