KAPOSVÁR MEGYEI JOGÚ VÁROS ÖNKORMÁNYZATA
2013. június 10., hétfő 15:13

6,7 millió forinttal járul hozzá Kaposvár az árvízi védekezés költségeihez
Egy ilyen katasztrófa esetén az árvíz sújtotta területen élők mindegyikének éreznie kell, hogy egy közösség áll mögöttük és nincsenek egyedül. Ezért Kaposvár Önkormányzata lakosonként 100 forinttal segíti a bajban levőket.

Soha nem látott árvíz vonul át Magyarországon. A Duna utakat és házakat mos el, ezreket kellett kiköltöztetni az áradó folyó miatt. A rendkívüli vészhelyzet ugyanakkor rendkívüli összefogást is eredményezett. Több ezer honvéd, katasztrófavédő, rendőr és civil küzd a víz pusztítása ellen. Ott vannak a gátakon a kaposvári logisztikai ezred katonái, az önkéntes tartalékosok, a Somogy Mentőcsoport tagjai és több mint száz kaposvári rendőr is. A védekezésből mindenkinek ki kell vennie a részét, mert közösen úrrá tudunk lenni a kritikus helyzeten is.

Szita Károly
Kaposvár  polgármestere