BUDAPEST FŐVÁROS XI. kerület - Újbuda Önkormányzata
2013. június 26., szerda 13:27

Informatikai képzés az üzleti szférából
Az Állásiroda informatikai képzést indított 15 álláskereső részére. A tanfolyam előadói a kerületi cégek munkatársai voltak.

A Corporate Social Responsibility (CSR), vagy vállalatok társadalmi felelősségvállalása egyre divatosabb kifejezés az üzleti világban, de a civil szervezetek körében is fontos szerepet tölt be. Lényege, hogy a vállalatok önkéntesen szociális és környezeti szempontokat érvényesítenek üzleti tevékenységükben és a partnereikkel fenntartott kapcsolatokban.

Ennek a szerepvállalásnak a fontosságát ismerte fel a a Tata és az Ericsson magyarországi vállalata is és úgy döntöttek, a kerülettel kialakított szoros kapcsolatot egyéb együttműködéssel is támogatják. A cégek munkatársai az egy hónapos informatikai képzés során hetente kétszer másfél órát tartottak az álláskeresőknek, ahol a számítógépes ismeretek alapjait sajátították el a tanulók.

5 csatolt kép 34512