VÁMOSSZABADI KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2013. július 24., szerda 11:43

A Belügyminisztérium és Vámosszabadi község közös közleménye
Ideiglenes lesz a vámosszabadi menekülttábor

Vámosszabadi település vezetősége és lakossága átérzi a Magyarországra nehezedő migrációs nyomás okozta problémákat. Tudomásul veszi, hogy a menedékkérők létszámának emelkedése új befogadó állomások nyitását teszi szükségessé. Vámosszabadi hozzájárul ahhoz, hogy a település külterületén található volt munkásszálló épületében - elsősorban családok elhelyezésére alkalmas - befogadó állomás létesüljön és ideiglenesen működjön. A Belügyminisztérium és Vámosszabadi képviselői 2014 márciusában újra áttekintik a migrációs helyzetet és ennek függvényében döntenek a létesítmény esetleges bezárásáról és az ingatlan önkormányzati hasznosításáról.

A Belügyminisztérium a befogadó állomás működése kapcsán minden segítséget megad a község számára a községben élők objektív és szubjektív biztonságérzetének megőrzése érdekében, beleértve a települési térfigyelő kamerarendszer kiépítését és megfelelő rendőri jelenlétet.

Budapest, 2013. július 23.
Belügyminisztérium Sajtófőosztály