UDVAR KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA
2010. január 5., kedd 09:59

A településen megszűnt a szélessávú internetszolgáltatás
A Baranya megyei Udvar községben nincs vezetékes szélessávú internetszolgáltatás. Három évvel ezelőtt, 2007 januárjában egy mohácsi szolgáltató vállalta vezeték nélküli rendszer kiépítését, miután sikerült legalább 15 előfizetőt találni (mára 20 előfizető van a 150 fős településen). Sajnos 2010. január 1-je óta ez a szolgáltató utód nélkül megszűnt, így Újév óta a faluban nincs internetkapcsolat. Úgy gondoljuk, a mai világban már hozzátartozik a mindennapi élethez a világháló. Nagyon szomorú, hogy a kevés lakos miatt nem építik ki az ADSL vonalat. Ezzel tulajdonképpen hátrányos helyzetbe kerültek az udvari lakosok (aki kisközségben lakik, az másodrendű állampolgár). Az önkormányzat most keresi azt az új szolgáltatót, amelyik vállalja a lakosság és a polgármesteri hivatal internettel való ellátását.