JÁSZBERÉNY VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT
2013. szeptember 18., szerda 11:27

Itthon vagy - Magyarország szeretlek programjai, szeptember 28-29
Jászberény csatlakozott a közmédia Magyarország szeretlek!  programsorozatához, melyet szeptember 28-29-én rendeznek meg. Az  Itthon vagy! program célja, hogy minden magyar jöjjön haza éljen  bárhol is a világban és minden itthoni magyar legyen büszke arra, hogy magyar!
Ez a dátum a magyar hagyományok szempontjából kiemelkedő időpont a szüret kezdete, mely a hagyományos munkaalkalom mellett a leggazdagabb volt a társas érintkezési és közösségi  alkalmak és népszokások tekintetében .Városunkban is nagy hagyománya van az őszi időszak néhány  jellegzetes mozzanatának.
Ezért városunk szeptember 28-án, szombaton  rendezvényt tart a Központi Óvoda közreműködésével.

Mihály napi vásár a Központi óvodában
2013. szeptember, 28 –án, 15 órától - 17.30 óráig

Néhány a programok közül:
Népi, ügyességi, mozgásos, játékok játszótere
Népi társasjáték
Fa-rudacska felszedő verseny
Mustkészítés
Diótörő henger
Vásári fotóállvány
Kézműves terasz
Kézfestés
Madárijesztő kiállítás
Lacikonyha
Guzsalya játszóház kosaras körhinta

Mihály napi táncház a Jászság Népiegyüttes új székházában
2013. szeptember, 28 –án, 19 órától - 22 óráig

Élő népzene
Tánctanítás
Ének tanítás
Össztánc

Mihály napi Őrtűz a Margit szigeten
2013. szeptember, 29 –én, 19 órától - 22 óráig

Vasárnap este 21.30 órakor, országosan összehangolt időpontban,  Szent  Mihály napi őrtüzet gyújtunk. Egy hatalmas máglya és must vagy bor várja az odalátogatókat.
A hangulatról a Lehel Gimnázium Férfi Énekkara gondoskodik sok jó bordal éneklésével és a dalok betanításával.

Szeptember utolsó hétvégéje a jövőben mindig  az Itthon vagy!  programsorozat keretében zajlik majd.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
Jászberény Város Polgármesteri Hivatala